воскресенье, 4 июня 2023 г.

Рыбалка на щуку

Щука - це активна риба, яка полює вранці та ввечері. Вона влаштовує свої леговища у місцях з багатим рослинним світом, де є достатньо приховищ для полювання на інших риб. Вона може мандрувати в пошуках їжі на великі відстані. Зазвичай вона полює на рибу, яка плаває в поверхневому шарі води, але також може спускатися на дно в пошуках їжі. Щука може бути досить агресивною, особливо під час лову, тому рибалка повинен бути дуже обережним. 

При виборі вудилища на щуку необхідно звернути увагу на його вагу та жорсткість. Вага вудилища повинна бути такою, щоб рибалка зміг тримати його в руках протягом декількох годин без зайвого напруження. Жорсткість вудилища також має значення, оскільки щука є досить сильною рибою, яка може з легкістю повернути менше жорстке вудилище. Однак, занадто жорстке вудилище може зламатися під час боротьби з рибою. Тому, рекомендується вибирати вудилище середньої жорсткості.

Довжина вудилища також має значення. Для лову щуки рекомендується використовувати вудилища довжиною від 2,4 до 3,0 метрів. Вудилище з довжиною менше 2,4 метрів не дасть можливості зробити достатньо далекий заброс, а вудилище з довжиною більше 3,0 метрів може бути незручним.

Ловля щуки на спінінг не складна. Вона допускає різну дальність закидів, їх відносну точність, повільну підмотку і порівняно грубу снасть. Для засвоєння техніки закидів на спінінг необхідна деяка тренування. Зазвичай тренуються на дрібних піщаних місцях водойми або ж на сухій майданчику. Під закидом розуміється вироблений рибалкою рух вудлищем для того, щоб блешня летіла в бажаному для рибалки напрямку і на потрібну відстань.


Закид ділиться на дві частини: 1) відвід вудлища назад до певного положення і 2) власне закид або кидок, тобто повідомлення блешні (при поверненні вудлища у вихідне положення) поштовху, який змушує летіти вперед блешню. Кидки робляться з різних положень: бічні - зліва направо, справа наліво, і через голову (плече). Припустимо, що потрібно зробити бічній закид блешні зліва направо. При закиді (дворучним вудлищем) ліва рука тримає вудлище вище котушки, рибалка Івано-Франківська область.

Нам доводилося кидати на воду з моста або крутого берега маленькі шматочки сухих гілочок, кісточки вишень і т. п. Ці предмети при падінні на воду негайно хапалися рибою і через короткий час викидалися назад. Якщо ж кинуту гілочку в момент її падіння на воду риба не помітила і вона спокійно плаває на поверхні води, то риба її не хватає. Цим прикладом виправдовується спосіб ведення насадки ривками з дна і чим більше початкових рухів насадки, тим більше хваток. Мабуть, щука швидше помічає, рішучіше кидається і хватає ту здобич, яка тільки що почала свій рух. Проводка блешні в одному і тому ж темпі і одному напрямку менш продуктивніша.


Слід пам'ятати, що при вертикальному положенні вудлища під час підмотки, блешня виходить на поверхню води. Це буває корисно, коли необхідно потягнути блешню, щоб уникнути зацепу, по поверхні води; підмотування в таких випадках повинно бути дуже швидким. Опущений близько до води кінець вудлища дає можливість вести блешню більш глибоко, а також не викликати блешню на поверхню, довівши її майже до самого кінчика вудилища.

Хватка (поклевка) щуки своєрідна і "вяла", тому після кожного "упору" блешні слід негайно робити підсікання. Іноді замість очікуваної риби "підсічеш" корч і втратиш блешню, але буває й навпаки: не підсічеш, припускаючи зачіп, а виявиться, що взяла велика щука, яка відчувши опір, "постаралася" звільнитися від схопленої здобичі.

Підсікання повинна бути швидким і енергійним, так як костиста, засіяна зубами паща щуки важко піддається проколу трійника, особливо при його великих розмірах. Підсікаючи, необхідно дотримуватися наступних правил: при легкій снасті, близькій відстані від риби до вудилища і при натягнутому шнурі необхідна м'яка і нешироке підсікання; при важкій снасті, значній відстані від вудлища до риби і при шнурі, зігнутому течією або провисшем, підсікання повинна бути широким і різким, щоб натяг шнура дійшов до трійника.


Комментариев нет:

Отправить комментарий